poniedziałek, 1 kwietnia 2019

Pamiętnik Ogrodowy - wielkie sprzątanie pobudowlanego rozgardiaszuBardzo żałuję, że zrezygnowałam z dokumentowania postępów prac na Ranczu. To fantastyczna sprawa móc szybko wrócić do tego co było kiedyś otwierając kolejne posty niczym kartki z pamiętnika.
Moja pamięć jest jednak zawodna i sporo detali mi umyka. Postanowiłam więc, że będę regularnie dokumentować zmiany zachodzące w naszym ogrodzie, bo teraz wszystkie siły skupiamy na nim.

Chyba nie uda mi się znaleźć zdjęcia totalnie przed ostatnimi pracami, bo ta cześć naszej dżungli była na tyle wstydliwa, że kadrowałam ją jak najlepiej umiałam ;)
Musicie sobie wyobrazić cały pobudowlany syf, ( nie bójmy się tego słowa, bo inaczej tego nie da się nazwać ;) )  - piętrzące się sterty materiału pozyskanego ze Starego Rancza - czyli cegły i kamień pod płotem sąsiada po lewej stronie. A na wprost pocięte drewno, belki, deski, znowu drewno... wszysdtko przykryte czarną folią zdawało się kryć jakieś miejsce zbrodni! ;)


Ten materiał który nadawałam się do palenia został ułożony w Domku Rybaka (czyli naszej drewutni), a reszta została wywieziona na wysypisko.Poniżej stan na koniec tego weekendu.
Pod płotem czeka kolejna partia belek do wywiezienia.


Janek z Jeremim rozbebeszyli kamienną ścieżkę do altany (będzie odtwarzana, gdy wyrównamy tu teren), a ja rozmyślam gdzie tymczasowo przenieść rośliny, które posadziłam w tej części ogrodu.
Mam do Was prośbę - załatwcie nam proszę dobrą pogodę! Musimy działać by ta góra zniknęła sprzed naszego tarasu...


... bo inaczej nigdy nie napiję się kawy ze spokojnym sercem :)


Pozdawiamy,
Magda
Rafał
Janek
Jeremi

5 komentarzy:

 1. Cieszę się ze tu jesteście. I ja zaklinam pogodę, u nas również teren zielony do ogarnięcia...ale o tym już za chwilę na blogu. Czekam na kolejne strony Waszego pamiętnika;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby mi starczyło zapału!Kamila życzę Ci fantastycznej, ciepłej i słonecznej pogody i będę podglądać Wasze poczynania :)

   Usuń
 2. U mnie na balkonie też syf, ale to się ogarnie. :) Bardzo fajnie ogląda się takie zdjęcia. Pogodę dla Was zamawiam słoneczną i to tak długo, jak sobie tylko życzycie. :) Pozdrawiam. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i klops. Chwilę było ładnie,a teraz 3 stopnie?! Mam nadzieję, że w następnym tygodniu pogoda ruszy z kopyta! W końcu z chęcią by człowiek posiedział na świeżym powietrzu.

   Usuń
 3. Firma Nomal www.nomal.waw.pl/ to znakomici specjaliści od sprzątania. Polecam!

  OdpowiedzUsuń