wtorek, 24 lutego 2015

Strych


Strych zawsze omijałam szerokim łukiem. O ile wejście na niego było bezproblemowe, o tyle zejście przeprawiało mnie o zawrót głowy.
Stare, strome, niestabilne schody, czy raczej drabina była dla mnie nie lada wyzwaniem.
Teraz nie tyle ciekawość, co przymus spowodował, że mogę samodzielnie wchodzić i schodzić z niego dowolną ilość razy. Zawsze jednak z tą nutką niepewności - zejdę czy upadnę z łomotem? :)

Weekend spędziliśmy między garażem a strychem, z przerwami na dorzucanie drewna do pieca, bo mimo słonecznej pogody czuć, że to jeszcze luty.
Sami widzicie ile rzeczy walało się dosłownie wszędzie, wszystko trzeba było przejrzeć, posegregować i jakoś wydostać ze strychu. Na pomoc przyszedł nasz najdzielniejszy pracownik...
... Jaś i jego lina i hak, dzięki którym wszystko zjeżdżało ze strychu....Jak na każdym starym strychu było tu pełno wszystkiego - trochę bieżących, niepotrzebnych szpargałów na które miejsc zabrakło w garażu, dużo PRZYDASI, trochę staroci i tabuny kurzu oraz pyłu.
Pośród tego wszystkiego na środku stał stół. Stół o jakim marzyłam! Choć był lekko zagracony, opleciony pajęczynami wiedziałam, że to najcenniejsze znalezisko na Ranczowym strychu. Zresztą popatrzcie sami!


Jestem zakochana, zaczarowana, zachwycona! Zdaję sobie sprawę, że trochę pracy mnie czeka by przywrócić stół do świetności, ale mimo tego z wypiekami na twarzy wertuję internet w poszukiwaniu inspiracji i wskazówek jak odratować nasze cacko.

Jakby tego było mało, w stole jest szuflada... a w szufladzie...

... ale zaraz, zaraz to raczej historia na odrębny post :)
7 komentarzy:

 1. Ależ skarb tam zanlazłaś , swietny stół , trochę farby i będzie jak nówka funka :) Ściski , miłej pracy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mignęło mi gdzieś zdjęcie podobnego stołu z blatem w oryginalnej kolorystyce, ale z białymi nogami. Póki co to najciekawsza opcja na jego odmianę.
   Oj bardzo się cieszę z tego znaleziska :)

   Usuń
 2. O rety, jakie tam skarby widzę! Zazdroszczę! I strychu i jego wyposażenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Natalio :) bardzo się cieszę z jego zawartości - zyskaliśmy kilka oryginalnych dodatków do przyszłego domu :) Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. jestem oczarowana strychem! uwielbiam - mogłabym tam zamieszkać:P stół jest przepiękny... naprawdę,a ta butla! tylko pozazdroscić! super;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Marto, zapraszamy serdecznie na wakacje :) Butle są chyba ze 3 - każda ma inną wielkość, a jedna z nich, uwaga będę się chwalić okrutnie, ma piękny wiklinowy kosz ( który pewnie posłuży mi jako miejsce na włóczki i szydełka, lub gazety, a może na drewno do kominka ? ). Już nie mogę się doczekać tego etapu - odświeżania i układania :)

   Usuń
 5. Strych piekny jednak nie chciałbym być na twoim miejscu podczas sprzątania :) Może warto zaangażować do tego firmę taką jak np dezpest.pl(więcej o usłudze). Ja korzystam i moge jedynie chwalić. Bardzo sprawnie pracują Panowie :)

  OdpowiedzUsuń