piątek, 26 października 2018

Ranczowe ZPT - Tęcza

Ponieważ skrót ZPT może nie być jasny dla każdego, śpieszę z wyjaśnieniem - kiedyś dawno, dawno temu w szkołach odbywały się Zajęcia Praktyczno - Techniczne, na których można było się nauczyć naprawdę wiele - począwszy od przyszywania guzików, pieczenia ciasta, na szyciu worka na wypadek wojny skończywszy (autentyk! sama szyłam taki! miał służyć do zapakowania mojego dobytku w razie ucieczki przed najazdem wroga ;) ).

Po tej historii możecie się poczuć ciut rozczarowani, ponieważ dziś będą zajęcia z robienia tęczy, w którą jak łatwo się domyśleć jedynie co można spakować to kurz i roztocza.


Ale nie ma co przedłużać - zaczynamy!POTRZEBNE BĘDĄ:
  • motki wełny w wybranych kolorach
  • podkładka np. SOARE (choć tak naprawdę nada się każda przez którą można się z łatwością przebić)
  • długa linijka (u mnie drewniany wieszak ;) )
  • ołówek
  • szydełko 
  • nożyczki


1. Wyznaczamy środek podładki, tak aby kolejne kolory tęczy "wychodziły" z jednej linii.

2. Tniemy włóczkę na równe kawałki i składamy na pół. Pamiętajcie by dobrze wymierzyć sobie długość, która nam najbardziej odpowiada.


3. Wiążemy krótszymi kawałkami złożone, docięte pasma.

4. Teraz będziemy przebijać się przez podkładkę, dlatego ważne jest aby dobrać taką, która jest w miarę miękka, lub zrobiona jest z oczkowanego materiału.


5. Po przeciągnięciu na drugą stronę krótszych nitek naszych chwostów wiążemy je ze sobą. 
Czynność powtarzamy za każdym razem gdy dokładamy kolejnego chwosta wiążąc jedną nitkę poprzedniego z nitką tego który właśnie doczepiamy. Dzięki temu wszystko będzie się trzymało.5. Dokładamy tak dużo chwostów aż zapełnią całą podkładkę. Jednocześnie warto pamiętać o wyznaczonej linii.
Na sam koniec można podciąć ewentualne nierówności włóczki.TAAAADAM! Tęcza gotowa! Można wieszać!NA CO WARTO ZWRÓCIĆ UWAGĘ:1. Warto wybrać "puszystą" włóczkę - dzięki temu chwosty będą bardziej mięsiste, szybciej zapełnicie podkładkę.

2. Wybierzcie takie kolory jakie najbardziej lubicie!

3. Pamiętajcie, że można zrobić też mini tęczę - wykorzystując podkładki pod kubek ;)

4. Najważniejsze! Jeśli uda Wam się zrobić swoją tęczę koniecznie się nią pochwalcie! 


Pozdrawiamy,

Magda
Rafał
Janek
Jeremi

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz